Majzlinger Sándor Emléktorna Vándorserleg
Baja, 2016.02.06. Dr. Pósta Sándor Sportcsarnok
Részletek:

Versenykiírás U 10-es korosztály részére

A verseny célja: A labdarúgás népszerűsítése a gyermekek körében. A labdarúgó utánpótlás-nevelésre vonatkozó sportszakmai feladatok megvalósítása. A téli időszakban versenyzési lehetőség biztosítása, sportkapcsolatok ápolása.

A torna rendezője: Bajai Labdarúgó Sport Egyesület
Információ: Csengő Lajos – UP edző +36-30 6934982
csengo.laja@gmail.com

A torna helye és ideje: 2016.február.6, 9 óra. Dr. Pósta Sándor Sportcsarnok - Baja, Bácska tér 1.

Tornán való részvétel:
2006. január 01. után született sportolók fényképes diákigazolvánnyal, benne betegbiztosítási kártyával vagy fényképes MLSZ-tagsági igazolvánnyal, orvosi igazolással. Minden csapatnak az első mérkőzésük megkezdése előtt kötelező az iratok bemutatása a Versenybizottságnak. Ennek hiányában a játékos nem léphet a torna folyamán pályára.

A torna lebonyolítása, játékszabályok: A tornán a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak egymással. A mérkőzések játékideje 1x 20 perc, 2 perc szünettel a mérkőzések között. A kapu mérete 3x2m, a pálya mérete 40x20 m. A büntetőrúgást 7m-ről kell elvégezni (büntetőterület 6 m). Ha a kapusról a labda az alapvonalon túlra kerül, szögletet kell ítélni. Hazaadás a nagypályás szabályok szerint. A büntetőterületen kívül a kapus mezőnyjátékosnak tekintendő és akár gólt is rúghat. Az alapvonalat elhagyott labdát a kapus földről lábbal hozhatja játékba, de a félpályát nem rúghatja át. Az oldalvonalon túljutott labdajátékba hozatala lapos átadással, lábbal történik. Szögletnél, illetve szabadrúgásnál a letett labdától minimum 3 méterre kell állnia az ellenfél játékosának. A mérkőzésekre maximum 10 fő nevezhető. A mérkőzéseken 4+1 fő léphet pályára, a cserék az oldalvonalakról történnek. Becsúszás nincs, az ellenfél csapatának közvetett szabadrúgás jár az elkövetett vétségért. A játékvezető sárga és piros lapot alkalmaz. Sárga lap esetén a vétkes játékosnak 2 percre el kell hagynia a játékteret. Piros lap esetén a kiállítás végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével másik játékos beállhat. A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a következő mérkőzésen.